fbpx
preloader
Human Design

Human Design

Tıkandığın noktalar neler? İş, ilişki , aile ,arkadaşlık ,hayata bakış şekliniz, istediğin yaşam şekline ulaşamamak.
Başkalarına odaklanmaktan kendinimi çözemiyorsun? Herkes bir yapboz. Kendini baştan yaratıp , potansiyeline ulaşmaya var mısın?

“Kendin ol, yeter.” derler. Bu sözü kaç defa duyduk? Genelde bunun ilk randevuda, gözümüzü korkutan sosyal bir davette veya yeni işimizdeki ilk gün yaşadığımız gerginliği hafifletmekte yardımcı olduğu söylenir. Her zaman bu iyi niyetli tavsiye ile donanmış biri vardır: “Endişelenme, kendin ol, hiçbir sorun olmayacak!”

Sorun şu; kaçımız kendimiz olmanın ne anlama geldiğini biliyoruz? Kim bu “gerçek benlik” -çoğu sosyal etkileşimde taktığı maskenin ardı­na saklanan özel içsel varlık, egomuzdan ve sosyal nezaket kurallarından arındırıldığımızda saygı, onay ve popülerlik bekleyen o gerçek insan kim?

Human Design, kendimizle en başından tanışıp bizi olduğumuz kişi­den sorumlu olmaya teşvik eder. Özellikle böyle değişim zamanları için ideal bir kılavuzdur. Bu, meşaleyi astrolojinin elinden alan ve hem yaşam için doğru bir kılavuz hem de kişisel bir değerlendirme aracı sağlayarak onu bir sonraki seviyeye taşıyan bir sistemdir. Human Design, astrolojinin doğal halefidir, eski olan bir şeye yeni bir yer açar. Artık başkalarına sadece “Burcun ne?” diye sormak insan merakını gidermeyecek. Daha fazlasını bilmek isteyecek, buna ihtiyaç duyacaksınız.

Hepimizin içinde üç parlak “değerli taş” vardır. Bunlar resimde kare, üçgen ve pırlanta şekilleriyle temsil edilirler. Bunlar, tasarımımızın teme­lini oluşturan dokuz merkezdir ve Taç, Zihin, Boğaz, Benlik, Sakral, Duy­gular, Dalak ve Kök olarak bilinirler. Bu parlak taşlar, otuz altı dar kanaldan oluşan karmaşık bir yapı içi­ne oturtulmuştur. Bu kanalların iki ucunda, taşların kesim ve parlaklığını belirleyen altmış dört kapıyı ifade eden kanallar bulunmaktadır.

Öyleyse her Human Design yaşam tablosu, her biri gerçek doğamız ve yaşamdaki rolümüze dair bir şeyler söyleyen dokuz merkez, otuz altı kanal ve altmış dört kapıdan oluşur. Dokuz merkez, açıp kapama vanaları gibi, benliğimiz içindeki enerji akışını düzenleyen çakralar, enerji merkezleridir. Bu fiziksel enerji değil, doğumdan bu yana içimizde bulunan yaşam enerjisidir. Her merkez, ken­dine özgü bir yoldan bu enerjiyi alır, özümser, değiştirir ve ifade eder, son­ra onu insan fonksiyonuna, algısına, farkındalığına, içgüdüsüne veya davranışına dönüştürür. Bu enerji, günün her saniyesi, bizi çevremizdeki insanlarla bağlayarak hem içimize hem de dışımıza akar.

Her kanalın iki ucunda, nötrinoların bıraktığı mührü, gerçek doğanı­zın DNA’sını temsil eden altmış dört kapıya ilişkili bir rakam vardır. Her insan, aynı noktada aynı altmış dört rakama sahiptir – konfigürasyon her tasarımda aynıdır – ama bu kapıların bazıları “açık,” bazıları “kapalıdır”ve tasarımınızın daha spesifik bileşenlerini oluştururlar.

Gerçekleştirici BİREY (MANİFESTÖR)

“Gerçekleştiren”
Gerçekleştirici bir bireyin, üç motor merkezinden – Kalp, Duygular ve Kök – en az bir tanesi tanımlıdır ve tanımlı bir Boğaz merkezine bağlıdır. Ama Sakral, üre­tici merkez, tanımlı değildir.

SAKRAL OTORİTESİ

“İçgüdülerinize Kulak Verin.” Sakral merkeziniz tanımlı ve Duygular merkeziniz
tanımsızsa, sizin stratejiniz budur.
Doğru karar alma süreciniz “içgüdülerinize kulak vermenizi”ve onlara güvenmenizi gerektirir.

1 /8 İlham Kanalı Benlik’ten Boğaz’a

Siz, liderlik ve rehberliğinizde ön plana çıkmak için burada bulunan, güçlendirici etkiye sahip, yaratıcı bir rol modelsiniz. Kanalın adından da anlaşıldığı gibi, ne zaman durumun kontrolünü ele alacağını ve örnek­ler vererek öncülük edeceğini bilen, ayaklı bir ilham kaynağısınız. Güçlü bir kimlik hissiniz var ve başkalarının güvenip itibar ettikleri birisiniz. Siz insanları motive edebilir ve bir şeyleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kapı 61
İçsel Gerçek Kapısı

Siz, hayatta özgün şeyleri belirleme ve her şeyin samimi bir düzen­de kaldığından emin olma telaşındasınız. Taç’ın baskısı, uğraştığınız her şeyin doğru olmasını gerektirir. İçsel Gerçek, bir pusulanın ibresi gibidir; size kendini, bir şeyin “doğru”olduğunu bildiğiniz hissiyle gösterir ve siz o şeyin peşinden gitmek istersiniz. Bu kapı, doğru olanla saçma olanı, samimi olanla sahte olanı ayırt eder. Sizin gibi birini kandırmak müm­kün değildir!

Birinci Çizgiler

Tüm birinci çizgiler, bir kapıya temel bir nitelik kazandırırlar. Bu çizgi­lerle, üzerinde yükselebileceğiniz sağlam temeller oluşturursunuz. Kendi­nizi güvende hissetmeniz gerekir. Sizin için bir şeyin belirsiz değil, tanım­layıcı olması gerekir. Böyle bir bilgi ve güvenli temeller olmadan, derin bir güvensizlik yaşayabilirsiniz. Birinci çizgiler güvenle perçinlenmelidir; aksi takdirde, güvensizlik belirli bir nitelik veya potansiyel oluşturabilir.

Profil 2/5

Evinizin yolunu bulabilmeniz için size bir pusula vermem gerekiyor­muş gibi hissediyorum, çünkü siz, ikinci çizginin tek başınalığı ve bilinçsiz bir beşinci çizginin uzak hayalleri arasında belirsiz bir noktada kalmış birisiniz. Bu ortaya, öncülük etme konusunda tereddütleri olan, dahil olup olmaması gerektiğine dair şüpheler duyan vasıflı bir liderin tuhaf ama büyüleyici profilini çıkarır. Dahil olmaya karar verdiğinizde, doğanız gereği hayal gücü kuvvetli, karizmatik bir lider olursunuz.

Tarih ve yeri dikkate almayınız. Kişisel kitap çalışmasıdır. Yaklaşık 150/ 250 sayfadan oluşur. Herhangi bir tarihte ve herhangi bir bölgeden sipariş verilebilir. Çalışma 5/7 gün arasında kargoya verilir. Bireysel danışma için randevu alınız.

Giriş Yap

Hem üye hem danışman olarak buradan giriş yapabilirsiniz.
Üye değil misiniz? Buradan kayıt olabilirsiniz.
Sosyal medya ile bağlan
veya

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Buradan giriş yapabilirsiniz.
Buradan sadece üye kaydı yapabilirsiniz.
Sosyal medya ile bağlan
veya

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Hesabımı oluştur butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni, Rıza Metni’ni, Gizlilik ve Çerez Politikası’nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.